Süleyman Soylu: “Bir haksızlık var, ona karşı çıkıyoruz”

0
841

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün İstanbul Kağıthane’de katıldığı iftar sonrası yaptığı konuşmada “İstanbul’da 31 Mart’ta haksızlığa uğramasaydık, alıp başımızın üstüne koyar bundan da kendimize bir ders çıkarırdık. Bir haksızlık var ona karşı çıkıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasında Türkiye’nin bugün itibariyle önemli bir yere geldiğini vurgulayan Soylu, ekonomik saldırılarla zayıflatılmak istendiğini ancak darbelere rağmen bunun başarılamadığını ekledi.

Konuşmasının sonunda 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine dönük endişelerinin olduğuna dikkat çekerken, şunları kaydetti: “Sanki ideolojik kamplaşmanın günü olarak tezgahlanmaya çalışılıyor. Bir siyasal çatışmanın başlangıç günü olarak tezgahlanmaya çalışılıyor. 31 Mart seçimleri şaibeli bir şekilde bitmiş olsaydı, 5 yıl boyunca İstanbul’da bu şaibe konuşulacaktı. YSK bir karar verdi, onlardan alıp bize vermedi, er meydanını açtı ‘yarışın’ dedi. İstanbul’da 31 Mart’ta haksızlığa uğramasaydık, alıp başımızın üstüne koyar bundan da kendimize bir ders çıkarırdık. Bir haksızlık var ona karşı çıkıyoruz. Bize güvenin bize itimat edin ama İstanbul’umuzu bu zihniyete teslim etmeyelim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.