THKP-C/MLSPB, savaşçısı Güleken’in Efrin’de yaşamını yitirdiğini duyurdu

0
2363

63DFFB58-2047-492E-9E78-2A38C02B2F4BTHKP-C/MLSPB, Ulaş Bardakçı kod isimli savaşçısı Ramazan Güleken’in Efrin direnişi sırasında yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada Güleken’in 27 Ocak’ta Kevkıre Ker tepesinde ÖSO’cu çetelere karşı savaşırken yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Açıklamada, birlikte çatıştığı ve yaralanan yoldaşını güvenli bir yere taşıdıktan sonra, tekrar mevziiye dönerek çatışmaya devam eden yoldaşlarının yanına geçtiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Ramazan yoldaş, emperyalizm ve faşizm karşısında silah kuşandı,halkın iktidarının namlunun ucunda olduğunu iyi biliyordu, halkın savaşçısıydı, zulme sömürüye ve cebre karşı bedenini hiçe saydı, Rojava topraklarında cihatçı çetelere karşı Enternasyonalist mücadele gösterdi ve faşist Türk oligarşisi’nin DAİŞ üzerinden gerçekleştiremediği işgal girişimini bu sefer bizzat işgalci-talancı askerleriyle gerçekleştirmeye kalkıştı. Ramazan yoldaş bu katliam, işgal ve talan önünde etten duvar ördü ve halkların kendi kaderini tayin etme hakkını Efrin halkının elinden almaya çalışan işgalci devletin diktatörü Erdogan’a, savaşçı ve fedai ruhuyla en güzel yanıt oldu.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.