Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir gibi bazı şehirlere iki gün sokağa çıkma yasağı getirildi

0
721

İçişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, 31 ilde 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu. Sokağa çıkma yasağı getirilen şehirler arasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler de bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı, Cumartesi 00.00’dan başlamak üzere 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. Yasak Pazar 23.59’a kadar sürecek. Sokağa çakma yasağı getirilen şehirler şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

Saat 22.15 itibariyle valiliklere gönderilen genelgenin tüm detayları kamuoyu İle paylaşılacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.