“TÜSİAD davetine son yılların en yoğun siyasetçi ilgisi”: Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’nın 4 bileşeni ve HDP katılım gösterdi

0
269

Gazeteci Murat Yetkin, dün akşam Ankara Marriott Otel’de düzenlenen TÜSİAD’ın daveti hakkında yazdı.

TÜSİAD, bugün yapılacak Yüksek İstişare Konseyi öncesinde, dün akşam Ankara Marriott Otel’de bir davet düzenledi. Gazeteci Murat Yetkin ise, davete katılım gösteren siyasi partilerle birlikte, davette konuşulan konular hakkında yazdı.

Yetkin davet hakkında, “son yıllarda görülmeyen yoğunlukta siyasetçi ilgisi çekti” izlenimini paylaştı. Cumhur İttifakı’nı temsilen Cemil Çiçek’in, Millet İttifakı’ndan Temel Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu haricinde 4 parti liderinin ve HDP’nin davete katıldığını belirten Yetkin, HDP’den Garo Paylan’ın partisini temsil ettiğini ifade etti.

“En çok konuşulan konuları -herkesin acıyla andığı tarikat bağlantılı sistematik tecavüz davası ve duruşmanın öne alınmasını ayrı tutarsak- şöyle sıralamak mümkün:
1- Altılı Masanın adayı kim olacak?
2- Seçimi kim alacak?
3- Ekonomik sıkıntıdan nasıl çıkılacak?
4- İmamoğlu davası nasıl sonuçlanacak?” ifadelerine yer veren Yetkin, seçim tarihine ilişkinse “Aday konusunda muhalefet liderleri ağız birliği içinde: önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin seçimi ekonomi endişesiyle öne alıp almayacaklarını görelim, aday hemen sonra. Destici, konuşmamız sırasında “En geç 14 Mayıs diye tahmin ediyorum” dedi, ama Nisan’da yapılacağı haberlerine ihtimal vermiyor. Geriye 7 ve 14 Mayıs mı kalıyor? Kararı Erdoğan verecek. Kredi değerlendirme kuruluşu Fitch’in “Erdoğan ve AK Parti alır” değerlendirmesi hem iş hem siyaset çevrelerinde erken ve manipülatif bulunmuş” diye yazdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.