Üniversite’de IŞİD terörü!

  0
  1294
  iü-ışid-afiş-saldırı-980x500
  Üniversitelerde Işid Militanlarına Kolluk Kuvvetleri Herhangi Bir Müdahalede Bulunmuyor. Işid’ci Caniler Kolgeziyor

  İstanbul Üniversitesinde yüzleri kapalı ve ellerinde sopalar bulunan bir grup, IŞİD karşıtı eylem standına saldırdı.
  Üniversitenin Edebiyat Fakültesi binası içinde gerçekleşen olayda saldırıyı gerçekleştiren grup tekbirler getirdi. Saldırıyı gerçekleştiren grup öğrencilere 15 dakika içinde standı kaldırmalarını söyledi. Verdikleri 15 dakika dolunca da öğrencilere çivili sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında bir öğrenci başından aldığı darbeyle yaralandı.
  Olayı gören öğrenciler, grubun okula topluca girdiğini, saldırı sonrasında da topluca üniversiteden ayrıldıklarını belirttiler. Gruba hem okula girerken, hem çıkarken hem de demokrat-devrimci öğrencilere saldırırken ÖGB ve polis tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmaması ise dikkat çekti. Üniversitelerde muhalif küçücük bir eyleme, bildiri dağıtımına dahi müdahale eden kolluk kuvvetlerinin, çivili sopalarla öğrencilerin üzerine saldıran bu canilere uyarıda dahi bulunmaması, muhalif basında çokça yer buldu.
  İlerleyen saatlerde bir grup öğrenci fakülte önünde olay ile ilgili basın açıklaması yaptı. Ve ardından fakülte içerisinde topluca beklemeye başladılar.
  İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen bu olayın ardından yüzleri maskeli grup, 29 Eylül sabahı da öğrencilere saldırı girişiminde bulundu.
  Olay ile ilgili gözaltıların olduğu ve devam edeceği söyleniyor.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.