Vicdan ve Adalet Nöbeti Yoğurtçu’da

0
1668

HDP’nin geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da Ekin Ceren Parkında başlatmış bulunduğu “Vicdan ve Adalet Nöbeti”, ikinci ayak olarak bugün Kadıköy Yoğurtçu Parkında başlatıldı. 20525255_1189004141243479_313327943699581760_n-642x320

Vicdan ve Adalet Nöbeti’nin gerçekleştirileceği ikinci durak olan Kadıköy Yoğurtçu Parkı’na yürüyüş öncesi sabah saatlerinden itibaren polis bariyerleri yığılarak park ablukaya alındı. Parka giriş çıkışlara izin verilmezken, Kadıköy Rıhtım caddesini Bağdat caddesine bağlayan parkın yanından geçen Yoğurtçu caddesi de trafiğe kapatıldı.

Kadıköy Boğa Heykelinde toplanan halk, HDP’li vekil ve yöneticiler sloganlar ile Yoğurtçu Parkı’na doğru yürüyüşe geçti. Parkın ablukaya alınması durumu üzerine park önünde açıklama yapan HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Bu ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ medya tarafından sürekli itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Newroz’da da sabahın dokuzunda fotoğraf çekip ‘Hani nerede halk’ demişlerdiDiyarbakır’da da açık hava hapishanesine çevirip ‘kimse gelmedi’ dediler. Bugün de benzer bir anlayışla karşı karşıyayız. Bir tek yurttaşımız bile burada olsa, bu ülkede barış ve demokrasi isteyen herkesin gözü kulağı burada olacaktır. Yaşasın dayanışma. Bizim seçilmiş belediye meclisi üyelerimizi, başkanlarımızı, vekillerimizi siyasi imha operasyonuna maruz bıraktılar. Bu irade onların önüne geçmezse bildiklerini okuyacaklar. Biz, barış ve demokrasi noktasında durmaya ısrar edeceğiz. Parka girip ilk hazırlığı yapacağız, sonra da hepinizin ziyaretini kabul edeceğiz. Buraya kadar gelen herkese dayanışması için teşekkür ediyoruz. Provokasyona, fırsat arayanlara fırsat vermeden bu direnişin katılımını sağlayacağınızı biliyoruz. Yaşasın barış ve halkların kardeşliği.” dedi.

Daha sonra parka giren HDP’li vekil ve yöneticiler, siyasi kurum temsilcileri adalet nöbetine başladı. Gün içerisinde grup ziyaretleri kabul edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.