Yasaklar Ülkesi Türkiye’den Bir Haber: KESK’in Mitingi İptal Edildi

0
1626

img_0420İZMİR Valiliği, KESK İzmir Şubeler Platformu tarafından 11 Aralık Pazar Günü düzenlenmesi planlanan mitingi yasakladığını duyurdu.

KESK geçtiğimiz gün, “Haklar OHAL ve KHK’lerden önce gelir. İhraçlarınıza, açığa almalarınıza, sürgün ve cezalarınıza teslim olmayacağız” başlığıyla Türkiye genelinde gerçekleştireceği mitingler için katılım çağrısı yapmıştı. İlk miting İzmir’de olacaktı.

11 Aralık Pazar Günü İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak olan miting, Valilik tarafından yasaklandı. Valilik, mitingi yasaklamasının sebebi olarak şöyle dedi: “Kamu düzenini, genel sağlığı veya başkalarının hak ve özgürlüklerini ciddi şekilde bozacak olaylara sebebiyet verilebileceği değerlendirildiğinden, gerçekleşmesi muhtemel, istenmeyen ve telafisi olmayan olayların meydana gelmesini önlemek amacıyla 11 Aralık 2016 Pazar günü 12.00-17.00 saatleri arasında, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenmek istenilen gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantısının İzmir il sınırları içerisinde yapılması, aynı konu ile ilgili olarak stant açılması, afiş, pankart ve bildiri asılması veya dağıtılması İzmir Valiliğince yasaklanmıştır”.

08.12.2016

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.