779 gündür ‘kayıp’ olan Gülistan Doku’nun ailesi Ankara’ya gidiyor

0
441

5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile yarın (22 Şubat’ta) Ankara’da olacaklarını duyurdu.

Gülistan’ın akıbetinin ortaya çıkarılması amacıyla 1 Ocak’ta Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi başlatan Doku ailesi, Ankara’da devam etme kararı aldıkları eylemlerini 35’inci günde sonlandırmıştı.

Abla Aygül Doku Ankara’da yaşayanlara seslendiği ve destek istediği videoda, “Biz Gülistanı’n üç gün sonra eve gelmesini beklerken, tam 779 gündür Gülistan’ımız yok. Defalarca yetkilileri kapısına gittik. Çalmadığımız, gitmediğimiz kapı kalmadı. 779 gündür kızımız karanlıkta. ‘Gülistan nerede?’ sorusunu tekrar sorabilmek için, 22 Şubat’ta Ankara’da olacağız. Evinde kız çocuğu olan herkes Gülistan’ın bulunmasına sahip çıksın. Bugün Gülistan bulunmuyorsa, 779 gündür karanlıktaysa; sizin sevdikleriniz, çocuklarınız hiçbiri güvende değil. Gelin hep beraber buna dur diyebilmek için bir olalım, Gülistan’ın sesi olalım. Gülistan 8 Mart’ta bir pankart kaldırdı ‘sen bağır ki, şiddet sussun’ dedi. Gelin hep birlikte Gülistan için bağıralım, karanlıkta kalmasın. Gülistan bu karanlığı bu sonu hak etmiyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.