AKP Kadın Kolları üyesi, İngiltere’ye yollanan tıbbi malzemeden yolunu bulma derdinde!

0
879

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’den İngiltere’ye yollanan 400 bin adet tıbbi ekipmanın, İstanbul Esenler’de AKP Kadın Kolları üyesi bir kişinin 100 TL sermaye ile kurduğu şirket tarafından üretildiği ortaya çıktı.

Türkiye tarafından İngiltere’ye gönderilen yardım ekipmanlarını AKP Esenler Kadın Kolları Kurulu üyesi Naile Düzen’in mart ayında devraldığı ve “makine üretim” yetkisine sahip Selegna Tekstil şirketinin ürettiği ortaya çıktı.

Şirketin İstanbul Ticaret Odası’na 31 Ocak 2020’de kaydının yapıldığı ve sadece 100 TL sermayesi olduğu öğrenildi. Naile Düzen, Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret şirketinin sahibi Naile Düzen olarak görülüyor.

Ticaret Sicil Gazetesi’nin 4 Mart 2020 tarihli nüshasında önce Turan Dişli Makinalar Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nde isim değişikliği yapıldı ve bu şirket Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret olarak değiştirildi. Turan Dişli Makinalar Sanayi isimli şirketin sahibi Şenol Kaya 200 bin TL’lik tek payını Naile Düzen’e devretti.

Ticaret sicil kayıtlarına göre 4 Mart’ta Naile Düzen, ihracat yetkisi olan şirket ile İngiltere’ye 400 bin adet koruyucu önlük üreterek 22 Nisan’da üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’ne ait ibareler olan ürünleri teslim etti.  

ANKA’dan Bora Erdin’in haberine göre, Naile Düzen Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret ismi ile kurulan sermayesi 100 TL olan şirket ile Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Şirketi aynı adreste faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.