AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı, alınan kararla maaşı azalınca Belediye’yi mahkemeye verdi

0
680

AKP’nin Hayrabolu Belediyesi’nden Zekeriya Uzun isimli AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı, maaşının CHP’lilerin yoğunlukta olduğu bir Belediye Meclis toplantısında alınan kararla düşürüldüğünü ifade ederek Belediye’yi mahkemeye verdi.

İfade edilenlere göre Tekirdağ’ın Hayrabolu Belediyesi’nde AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı’nın maaşı Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile 8 bin liradan 4 bin 900 liraya düşürüldü. Maaşı düşürülen Zekeriya Uzun ise, alınan karar için yürütmeyi durdurma kararı verilmesi için mahkemeye başvurdu.

4 MAAŞI OLMASINA RAĞMEN İTİRAZ

Yürütmenin durdurulması talebi reddedilen Uzun, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e konuştu. Belediye Başkan Yardımcılığı maaşı dışında, emekli maaşı, ziraat mühendisi görevinden maaşı ve bir tarım firmasından ise huzur hakkı maaşı alan AKP’li Uzun şunları söyledi:

“Ben belediye başkanımızı değil, kararı alan Belediye Meclisi’ni mahkemeye verdim. Maaşımı düşürdüler. Meclis çoğunluğu bizim partiden değil.

Bu nedenle karar aldılar. Ben para pul peşinde değilim. Bir yanlışın düzeltilmesini istiyorum. Başkanımız bana ‘Bir belediye şirketi üzerinden eksiğini telafi edelim’ dedi ama kabul etmedim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.