AKP’li Belediye Yöneticisinden Çalışana Onur Kırıcı Davranış: Tuvalet Önünde Oturma Cezası

0
1308

AKP’li Güngören Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, kendisini görüp ayağa kalkmadı diye belediyede çalışan bir emekçiye  “tuvalet önünde oturma” cezası verdi. 

Gün boyu tuvalet  önünde bekleyen emekçi,  İpekçi geçtikçe ayağa kalkıp selam vermek zorunda kaldı. Onur kırıcı bu davranış sebebiyle AKP’li yöneticiler sosyal medyada eleştirildi.

Sözcü Gazetesi’nden Deniz Ayas’ın haberine göre, Güngören Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi belediyede kadrolu şoför olarak çalışan bir emekçiye; kendisini görüp ayağa kalkmadığı için tuvalet önünde bekleme cezası verdi.

“Beni tanımadın mı? Neden beni görünce ayağa kalkmıyorsun?” diye çalışana çıkışan İpekçi, çalışanın “Başkanım sizin olduğunuzu fark etmedim” demesine rağmen ikna olmadı.

Çalışanı Başkanlık katındaki koridora çıkaran İpekçi, bir odadan aldığı sandalyeyi koridorun başındaki çocuk tuvaletinin bulunduğu bölüme koydu. Daha sonra ise çalışana “Bundan sonra burada oturacaksın. Beni her gördüğünde ayağa kalkacaksın” dediği belirtildi.

Belediyede yaşanan bu durum Başkan Bünyamin Demir’e aktarılınca, İpekçi çalışana verdiği cezayı sonlandırmak zorunda kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.