Doğa Koleji’nde Maaşını Alamayan Eğitimciler, Basın Açıklaması Yaptı

0
998

Doğa Koleji’nde çocukları okuyan aileler ve uzun aylardır maaşlarını alamayan öğretmenler bugün Ataşehir’deki okul genel merkezinin önünde basın açıklaması yaparak kalabalık şekilde okul binasının içine girerek kendilerine doğru düzgün bilgi verilmesini istediler.

Birkaç yıl önce özel okullar arasında hızla yayılan ve 65 bin öğrencisi, 10 binden fazla çalışanı bulunan Doğa Koleji aylardır velilere ve maaşlarını almakta zorlanan öğretmen ve çalışanlara  ekonomik sıkıntılar gerekçe göstererek şirketin satışını yapmaya çalıştıklarını belirtmişlerdi.

Belirsizlikten dolayı kaygı duyan aileler ve aylardır maaşlarını almakta zorlanan öğretmenler bugün okulun genel merkezi önünde bir araya gelerek yöneticilerden net bir açıklama yapmalarını istediler.
Sloganlarla genel merkez yöneticilerini bilgi vermeye çağıran veli ve öğretmenler, yaptıkları basın açıklamasının ardından kimseyi muhattap bulamadıkları için kalabalık şekile okul  binasina girdiler.

Yapılan basın açıklamasında şunların altı çizildi:

“Doğa Koleji Okullarındaki ekonomik sıkıntılar ve kurumun satışı ile ilgili aylardır süren belirsizlik, ne yazık ki de an ediyor.

Okulun sahibi, aylardır maaşlarını alamadan hayat mücadelesi veren öğretmenler ile diğer çalışanların ve çocuklarını bu eğitim kurumunda okutan biz velilerin seslerine, kulaklarını malesef tıkamış durumdalar.

Sesimizin duyulması ve bu ülkenin umudu binlerce gencin aileleriyle beraber mağdur olmaması için, ilgili tüm kurum ve kuruluşun bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz.”

Velilerin ve öğrencilerin tepkisinden sonra okul yönetimi, 20 kişiden oluşan avukat ve öğretmenlerden oluşan bir heyetle görüşmek zorunda kaldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.