Ali İsmail’in katili Mevlüt Saldoğan, Gezi davasında “mağdur” sıfatı ile yer aldı

0
2143

Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz’ı döverek, ölümüne sebep olduğu için 13 yıl hapis cezasına çarptırılan eski polis Mevlüt Saldoğan’ın Gezi davasında “mağdur” sıfatı ile ifadesine başvurulduğu ortaya çıktı.

Ali İsmail’in katili Mevlüt Saldoğan’ın, aralarında Osman Kavala’nın da bulunduğu “Gezi Parkı Darbe Davası” yargılamasında mağdur olarak ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Saldoğan’ın “İşimi ve eşimi kaybettim. Madurum” şeklinde ifade verdiği ortaya çıktı.

Katil polis Mevlüt Saldoğan, Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün ardından yargılandı ve 13 yıl hapis cezası aldı. Meslekten atıldı. Cezaevinden çıktıktan sonra da Afyon’un Çay ilçesine yerleşti. İş insanı Osman Kavala’nın da sanıkları arasında yer aldığı Gezi Parkı darbe davasına bakan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi Mevlüt Saldoğan’ın da ifadesine başvurdu. Bu ifadenin ardından da “mağdur” sıfatıyla davaya katılmasına karar verdi. Çay Asliye Ceza Mahkemesi’nde 28 Haziran 2019’da ifade veren Mevlüt Saldoğan, “darbe girişimi” olarak nitelendirdiği Gezi Parkı olaylarını “yönlendiren” herkesten şikâyetçi oldu.

Katil polis Mevlüt Saldoğan’ın verdiği ifade şu şekilde oldu:

Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü nedeniyle beni sorumlu tuttular. 13 yıl ceza aldım. Yaklaşık dört yıl kapalı cezaevinde kaldım. 2016’da salıverildim. Bu olayla aile birliğim bozuldu, eşimden ayrıldım. Olay nedeniyle maddi ve manevi zararlarım oldu. Mesleki itibarımı, mesleki kariyerimi kaybettim. Sanıkların cezalandırılmasını istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.