Anadolu Fransa Dayanışma Derneği Açılışı

  0
  1576

  asfa4

  29 Eylül 2014 Pazar günü, derneğimiz, Anadolu – Fransa Dayanışma Derneği’nin ( ASFA) açılışını yaptık.
  Sabah erken saatte dernekte buluşarak, hem derneğin düzenlenmesini, hem de kokteyl için öncesinden aldığımız yiyeceklerin hazırlığını yaptık.
  Dernek açılışına yaklaşık 60 kişilik bir katılım oldu.
  Fransız Komünist Partisi, Devrimci Demokrasi, Partizan, Newroz, Devrimci Proletarya, Köz, Proleter Devrimci Duruş dergilerinden ve Essonne Alevi Derneği’nden arkadaşlar açılışlımıza katıldılar.
  ASFA adına Zafer ve Gamze arkadaşların Türkçe ve Fransızca yaptıkları açılış konuşmaların ardından, Fransız Komünist Partisi uluslararası ilişkilerden bir görevli ve derneğimizi açtığımız Villejuif bölgesindeki komünist partisi seksiyonundan bir yetkili konuşma yaptılar.
  Şirlem arkadaş seslendirdiği türkülerle, Erdal arkadaşımız da şiirlerle renk kattılar.
  Saat 15: 00’de başlayan etkinliğimiz 19:00’a kadar sürdü.
  Davetliler hazırlık ve düzenlemeden memnun kaldıklarını ifade ettiler ve başarı dilediler.
  Açılışa katılanlardan üç kişi derneğe üye oldu.
  ASFA’nın önümüzdeki dönem için kurs faaliyetleri şunlar olacak: Ders yardımı, dil kursları, saz kursu, futbol, folklor ve çeşitli dans kursları, fotoğraf kursu. Felsefe, sanat ve edebiyat üzerine tartışmalarımız olacak. Yine düzenli olarak kültürel gezinti turları yapacağız.
  Panel ve söyleşilerimiz olacak. Ailelere yönelik değişik konularda bilgilendirme günleri olacak; psikolog, eğitmen, avukat, doktor ve değişik branşlarda uzmanlar ile sorunlarımızı tartışıp yardımlarını alacağız.
  Geçen yıldan başlattığımız Karl Marks’ın Kapital kitabı üzerine tartışmalarımızı devam ettiriyoruz. Kendi içimizde başlattığımız bu çalışmayı değişik çevrelerle birlikte genişletmek istiyoruz. Marks’ın bu eseri üzerinden günümüz dünyasını daha iyi anlayabilmek ve daha ileri seviyede ortak düşüncelere varmayı amaçlıyoruz.
  Gelin hedeflerimizi birlikte geliştirelim ve başarılı olmasını sağlayalım.
  ASFA’ya üye olalım, üye bulalım.
  ASFA ( Association de Solidarité Franco Anatolienne)
  Tel. 0781166867
  19, Rue Lamartine
  94800, Villejuif ( Paris ) Franceasfa2

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.