Bir kadın daha boşanmak istediği için katledildi

0
781

İstanbul Büyükçekmece’de 33 yaşındaki Derya Aslan, boşanmak istediği Sami Aslan tarafından katledildi. 

İki çocuk annesi olan Derya Aslan on beş senedir şiddet gördüğü Sami Aslan’dan boşanmak istedi. Derya Aslan’ın ailesinin anlattığına göre, evliliği boyunca Sami Aslan’dan sürekli şiddet gören genç kadın; boşanmak istediğini belirterek 2 ay önce Esenyurt’ta yaşayan ailesinin yanına döndü. Bu sırada genç kadın, kocasının yanındaki çocuklarını göremedi.

Sami Aslan, dün eşinin yaşadığı eve gelerek Derya Aslan ile barışmak istediğini söyledi. Çocuklarını görmek isteyen Derya Aslan, Sami Aslan’ın bu isteğini kabul etti. Bunun ardından Sami Aslan, Derya Aslan’ı boş bir araziye götürerek başından tek kurşunla vurarak öldürdü. 

Katil Sami Aslan, olaydan sonra Derya Aslan’ın ağabeyisini arayarak, “Gelin cesedinizi alın” dedi. Aile hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis incelemelerde bulundu. 

Derya Aslan’ın ablası Gülten Kavaklı, “Kız kardeşim 2 ay önce boşanma davası açtı. Evrak eksikliğinden dava başlamadı. Kardeşimi aradı 3 gün boyunca ‘çocuklar için barışalım’ dedi. Ailesi de izin verdi. Buradan kardeşimi götürdü. 20 dakika sonra telefon geldi. Ağabeyimi aradı dedi ki “Gelin cesedinizi alın”. Kadın cinayetleri artık yeter.” diyerek isyan etti. 

Ayrıca Kavaklı, katil Sami Aslan’ın, “Daha öldüreceğim 2 kişi var” diyerek kendilerini tehdit ettiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.