“Cezalar Siyasi…”

0
1409

AdanaDemirTribünHastaSiempre


PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un muhalif taraftar grubu ”Şimşekler”, bir açıklama yayınlayarak, maçlara girmeme kararı aldıklarını duyurdu.

Kendilerine yönelik tribün kapatma cezalarının siyasi olduğunu belirten grup, ”Aldığımız cezalara ve uğradığımız haksızlıklara karşı maçlara girmeyeceğiz!” açıklamasında bulundu.

ŞimşeklerPassolig uygulamasına karşı tepkilerini de ifade eden grup yaptığı açıklamada, Adana Demirspor’a verilen tribün kapatma cezalarının haksız olduğunu belirterek, “Adanaspor ile oynanan derbi maçta da haksız cezalar devam etmiş ve yine ihtar olmadan maraton ve kapalı tribünlerimiz kapatma cezası almıştır” denildi.

AdanaDemirYılmazGüney

Bir tepki olarak Adana Demirspor-Giresunspor maçına girmeyeceklerini belirten Şimşekler Grubu açıklamasında, “Adana Demirspor taraftarlarına uygulanan maçlardan men cezaları son haftalarda artmakta ve maçlar dışındaki adli konular bile 6222 sayılı yasaya sokulmaya çalışılmaktadır. Bu adaletsiz, çifte standart uygulamalar devam ederse Passolig kartlar gelecek sezon başlamadan iptal edilecek ve diğer boş kalan onlarca stat gibi 5 Ocak Stadı da boş kalacaktır.” ifadelerine yer verildi.

AdanaDemirMetin_kurt-TFF’nin verdiği cezaların siyasi olduğunu ve önemli bir mücadelenin içinde olduklarını vurgulayan Şimşekler Grubu, daha önce de bir açıklama yapmıştı.

Adana Demirspor’un taraftar grubu Şimşekler’in bir önceki açıklaması şu şekilde:

En kötü günde acılarımızı paylaştık, omuz omuza yürüdük. Birbirimize ilaç olmaya çalıştık. Bu kaleyi dışardan kimse yıkmaz. Üzerimize oynanan oyunların bilinciyle hareket etme zamanı. En büyük silahımız; sevgimiz, saygımız, bağlılığımız ve sabrımız. Yine tek yürek olalım ve dünyaya meydan okuyalım!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.