“Orantısız zeka”, polisleri oltaya getirdi…

0
1570

PolislereOltadaAfiş!

IŞİD, camiilerde, çay ocaklarında, üniversite kampüslerindeki mescitlerde örgütlenmeye devam ederken sol, sosyalist, yurtsever öğrencilerin her türlü faaliyeti polis ve özel güvenlik zoruyla engellenmeye devam ediliyor.

Camiiler, çay ocakları derken, üniversite kampüslerinde de faaliyet yürütmeye başlayan IŞİD çeteleri herhangi bir engelle karşılaşmadan diledikleri gibi propaganda yapabiliyorken, devrimci öğrenciler tutuklanıyor, gözaltına alınıyor, dayak yiyor, okuldan atılıyor.

En ufak bir hak arama eylemine dahi tahammül edemeyen üniversite yönetimleri, zaman zaman özel güvenlikten, polisten ve bazen de jandarmadan destek alıp, öğrencileri engellemeye çalışıyor.

Ancak bunda tam bir başarı sağladıkları söylenemez.

Son örnek Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden…

Öğrenciler, bir süredir kampüsteki olağan faaliyetlerine aşırı polisiye önlemlerle engel olmaya çalışan rektörlüğe, geri adım atmayacaklarını beyan etmiş ve çalışmalarına devam etmişti.

Öğrenciler stand açmak istemiş, özel güvenlik ve polis müdehale etmiş ama zaman kaybetmeden yeni standlar kurulmuştu.

Bugün öğle saatlerinde ise, kampüsteki afişleri sökme bahanesiyle okula giren onlarca çevik kuvvet, öğrencilerin ”Oltalı Eylem”ine engel olamadı ve ortaya ilginç ve bir o kadar da komik görüntüler çıktı.

Polis eşliğinde afişleri söken özel güvenlik ekipleri, yemekhane önüne geldiğinde çatıya çıkan bir öğrenci, afişi ”Olta”nın ucuna taktı ve polislere uzattı.

Bir güvenlik elemanının oltanın ucundaki afişi kapmaya çalıştığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Videoyu izleyenler, ”Polislere orantısız zeka uygulayan öğrenciler.”, ”Gezi zekası.” gibi yorumlar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’deki bir yerel mahkeme, aynı yemekhane duvarına astıkları pankartta yazan “Diktatörler Sokakta Devrilirler!” ifadesi ve Erdoğan’ın silueti gerekçe edilerek “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ettikleri ileri sürülen iki gencin beraatine karar vermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.