Cübbeli Ahmet, 6 yaşındaki kızını “evlendiren” Yusuf Ziya Gümüşel ile 15 yıldır görüşmediğini iddia etmişti, Gümüşel’i övdüğü görüntüler ortaya çıktı

0
691

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu ve onursal başkanı Yusuf Ziya Gümüşel, 6 yaşındaki kızını müridi ile “evlendirmiş” ve olay Türkiye’de gündem oluşturmuştu.

Sözcü’den Saygı Öztürk, İsmailağa Cemaati’nden “Cübbeli Mahmut Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye konuyu sormuş, Ünlü ise, “O olayın aslını bilmiyorum. Benim yaklaşık 15 yıldır görüşmediğim kişinin yaptığı belirtilen konu mahkemeye intikal etmiş. Ne olmuş ne olmamış şimdi mahkemeye intikal ettiği için mevzuyu da bilmiyorum. 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi hiç caiz olur mu? Ne İslam’da ne dinde ne Kur’an’da böyle bir şey olmaz. Ama hani Anadolu’da ‘Beşik kertmesi’ olayı vardır. Bu, ergenliğe erdikten sonra 14- 15 yaşına gelir. O nikah ya devam eder ya da etmez. Evlilik öyle 6 yaşında olacak işler değil. Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor. Bunlar dinimize çok büyük zarar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Cübbeli Ahmet’in bu sözlerinin ardından, kendisinin Yusuf Ziya Gümüşel ile görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde Ahmet Mahmut Ünlü’nün Yusuf Ziya Gümüşel’in yanında sohbet verdiği ve Gümüşel’i övdüğü görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.