Depremlerin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime geçme kararına tepkiler sürüyor

0
239

Yaşanan depremlerin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime geçme kararına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Eğitim kurumlarının kapatılmasını yanlış bulduğunu, sadece Külliye’de 10 bin depremzedenin barınabileceğini belirten Piyanist Fazıl Say, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Elbette ki ortam çok kaos ve aklıselim kararlar alınması için zaman da az. Ama eğitim kurumlarının kapatılmasını iyi bulmuyorum. Öğrenci yurtlarını barınak yapmayı da şu yüzden öncelikli bulmuyorum. Devletin her yerde binaları var, lojmanları, tesisleri, kongre salonları, stadyumları var. Külliye var, sadece Külliye’de 10 bin depremzede barınabilir. Madem tüm bunlar milletindir, şimdi değil de ne zaman? Tüm ülkede hayat akışını durdurmadan kararlar alınmalı” ifadesini kullandı.

Kararı eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı paylaşımında “Üniversitelerin kapatılması ve öğrencilerin apar topar yurtlardan çıkarılması kabul edilebilir değildir. Devletimiz depremzedelerin barınma olanağını sağlayacak imkana sahiptir, ilk akla gelenin üniversitelerin kapatılması olması akla ziyandır, bu yanlıştan bir an önce dönülmeli.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sakın okulları kapatmayın, sakın. Covid sırasında gençlerimizin ruh sağlığı zarar gördü. Gençlerimize daha çok zarar vermeyelim. Sakın. Elimizde bir tek gençlerimiz kaldı” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.