DİSK: Asıl suçlu Taksim’i yasaklayanlardır

0
131

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve İstanbul Tabip Odası, Taksim’in 1 Mayıs kutlamalarına yasaklanmasına karşı Çağlayan Adliyesi önünde bir araya geldi.

Anayasa Mahkemesi kararına rağmen Taksim’in 1 Mayıs kutlamasına yasaklanmasına tepki gösteren DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu, “Asıl suçlu 1 Mayıs’ta şehri halka kapatan, Taksim’i işçilere, işçi sınıfına kapatan idare ve yöneticilerdir. Suçlu olan Taksim’e çıkmak için yollara düşen, gözaltına alınan, tutuklanan ve halen tutuklu olan arkadaşlarımız değildir. Bize Taksim’i yasaklayan emekçilere şehre çıkmayı sokağa çıkmayı yasaklayan idarecilerdir” şeklinde konuştu.

Arslanoğlu, avukatlarının suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, asıl suçlunun Taksim’e gitmeye çalışan ve gözaltına alınanların değil, bu yasaklama kararını çıkaranların olduğunu vurguladı.

DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu’nun açıklamalarıyla devam eden protesto, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının Taksim’in 1 Mayıs kutlamalarına açılması talebiyle devam eden mücadelesine dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.