DİSK’ten 1 Mayıs İle İlgili Açıklama

0
1607

DİSK, bugün yaptığı açıklamada 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Maltepe miting alanında kutlayacağını açıkladı.

1 Mayıs’ın Maltepe miting alanında kutlanacağını duyuran Beko, “1 Mayıs meydanlarında işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, işsizler; kadın erkek, genç yaşlı çocuk milyonlar buluşacak. Ve bu görkemli buluşmaları gerçekleştirmek için başta İstanbul Maltepe’de olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs’ı DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza, örgütleyeceğimizi burada ifade etmek isteriz” dedi.

Kani Beko, Taksim için İçişleri Bakanlığı ile de görüştüklerini belirtti. Beko “Biz bu yıl Taksim’i 1 Mayıs’ta açmayı düşünmüyoruz’ dediler. Aynı görüşü İstanbul Valisi de belirtti. Maalesef üzülerek söylüyorum bu yıl da Taksim işçilere tekrar kapandı. 1 Mayıs 1977 yılındaki katledilen şehit arkadaşlarımızın katilleri bulununcaya kadar Taksim talebimiz devam edecek” diye ekledi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş)  1 Mayıs’ı Hatay’da kutlayacağını, DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası ise 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağını açıklamıştı.

10 Nisan 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.