Göçmen işçilerin dramı bitmiyor: Ölüme terk edilen 25 yaşındaki Sahsevar’ı kaybettik

0
98

İstanbul Sancaktepe’de yaşayan ve devlet tarafından ölüme terk edilen 25 yaşındaki göçmen işçi arkadaşımız Sahsevar’ı kaybettik.

Sahsevar isimli 25 yaşındaki Pakistan’lı göçmen arkadaşımızı kaybettik. İstanbul Sancaktepe’de yaşayan ve bulduğu işlerde zor koşullar altında çalışan Sahsevar isimli işçi arkadaşımız, yaşadığı ağır sağlık sorunlarından dolayı ölüme terk edildi.

Sahsevar, kanser hastalığının verdiği acılardan dolayı 2 ay önce komşuları tarafından ambulansa teslim edilmişti. Kimliği olmadığından dolayı onu alan sağlık ekipleri de polise teslim etmişti, bu süreçte onun takipçisi olmaya çalıştık. Sahsevar, hasta hali ile Mersin’de bulunan göçmen toplama kampına gönderildi. Bitkin halinden dolayı ise toplama kampından çıkartıldı ve Mersin Devlet Hastanesi’ne yatırıldı. 20-25 gün burada yatırıldıktan sonra, hiçbir tedavi uygulanmadan tekrardan İstanbul’a yollandı. Bu süreçte ona yardımcı olmaya çalıştık. Sarıgazi’de arkadaşlarımız Sahsevar’ın yanında olmaya gayret etti.

Sahsevar dün akşam yeniden nefes darlığı ve şiddetli acılar çekmeye başladı. Kendisini ilişkilerimizin olduğu hastanelere götürdük ancak kanserin tüm vücuduna yayıldığını öğrendik. Yaşadığı ağır sancılara iyi gelsin diye serum verildi. Kalabalık ve çok sağlıksız bir evde arkadaşlarıyla beraber kalırken acı çekerek can verdi. Ölümünü bu sabah saatlerinde öğrendik.

Sahsevar, AKP’nin iki yüzlü göçmen politikalarının sonucu öldü. Tedavisi yapılabilirdi. Gencecik bu göçmen işçiyi yitirdiğimiz için üzgünüz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.