İşsiz Vatandaş Kendini Yakıp Hayatını Kaybetti, AKP’li Belediye Kendini Aklama Derdine Düştü

0
965

Gaziantep’te Eyüp Dal isimli işsiz bir yurttaşın, AKP’li Şahinbey Belediyesi önünde kendisini yakması ve hayatını kaybetmesi üzerine AKP’li belediyeden skandal bir açıklama yayınlandı.

Uzunca bir süredir iş bulamayan eski hükümlü Eyüp Dal, görüşmeye gittiği Şahinbey Belediyesi’nden de olumsuz yanıt alınca belediye önünde kendini yakıp, hayatını kaybetmişti.

Olay sonrası ise AKP’li Şahinbey Belediyesi skandal ifadelerle kendisini aklamaya çalıştı.

Belediye internet sitesinden yayınladığı açıklamada, hayatını kaybeden yurttaşın sabıka kaydının olduğunu belirterek, Dal’ın asıl sorununun iş bulma kaygısı ya da ekonomik sıkıntılar değil, sabıka kayıtlarının silinmesi olduğunu iddia etti.

Belediyenin açıklamasında Dal’ın ailesinin mal varlıkları anlatılarak, “Yapılan inceleme neticesinde merhum Eyub Dal’ın evli olup çocuğunun olmadığı, anne babasının sağ olduğu, anne babasının üzerine kayıtlı üç katlı evi olduğu, evlerinin üst katında kendilerinin, orta katında kiracılarının ikamet ettiği, giriş kattaki 2 dükkanda da kiracılarının olduğu, babasının 2000 TL emekli maaşı olup ayrıca üzerine kayıtlı 4 dönüm zeytin tarlalarının bulunduğu anlaşılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.