İsveç Başbakanı Kristersson’dan acil güvenlik toplantısı

0
78

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, “İsveç’teki gösteriler ve tehditler nedeniyle” muhalefet partilerine birlik olma çağrısında bulunarak, acil güvenlik toplantısına davet etti.

Kristersson, “Çevremizdeki dünyanın durumu göz önüne alındığında, meclisteki partileri İsveç’in güvenliği konusunda bir diyalog için bir araya getirmek önemlidir. Bu konularda anlaşmaya varılması ve durumun yatıştırılması şu anda hayati önem taşımaktadır. Tüm parti liderlerinin İsveç’in karşı karşıya olduğu durum ve zorluklar hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Şimdi birlik zamanı” dedi. Parlamentodaki tüm parti liderlerinin toplantıya davet edildiği belirtilerek, toplantının Salı günü gerçekleştirileceği bildirildi.

Expressen gazetesine göre toplantı, “yüksek” önceliğe sahip. Toplantıda parti liderlerine, İsveç’e yönelik tehdit iddialarıyla ilgili olarak güvenlik hakkında bilgi verilecek. 

Ayrıca Expressen’e konuşan kaynaklar, “Başbakan, olayların gelişimi hakkında bilgi vermek ve geçtiğimiz haftalarda Stockholm’de meydana gelen eylemlerin ardından İsveç’e ve İsveç’in çıkarlarına karşı yöneltilen gösteri ve tehditlerle ilgili olarak hükümetin güvenlik durumuna ilişkin değerlendirmesini paylaşmak istemektedir. Toplantı, İsveç’in güvenliğini güçlendirmeye yönelik tedbirler konusunda bir diyalog fırsatı sağlayacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.