MEŞRU SAVUNMA TEMELİNDE BİRLEŞELİM!

0
1489

Untitled-2Emperyalistler ve başta AKP olmak üzere onun işbirlikçileri Irak ve Suriye’yi mahvettiler. Şimdi sıra Türkiye’ye geldi.

Atatürk Havalimanı’ndaki saldırının sorumluluğunu kim alırsa alsın bu saldırının hükumetin bilgisi dahilinde gerçekleşmiş olması kuvvetle muhtemeldir. Amaç halkı terörize etmek ve hükumete teslim olmaya mecbur etmektir.

AKP’nin ve emperyalistlerin beslemesi IŞİD böyle bir sadırıyı yapacak ilk akla gelecek güçtür. Böyle bir iğrenç eylem onlara yakışır.

Hükumet Kürt bölgelerinde binlerce insanı katlederek Kürt ulusal hareketini tepki eylemlerine kışkırtıyor. Kürt ulusal hareketi dikkatsizce misillemelerden uzak durmalıdır.

Demokratik güçler, sivillerin can güvenliğini gözetmeyen ve hatta onları hedef alan bu gibi alçakça saldırılar karşısında kesin tutum almalıdırlar. Böyle eylemler sol adına da yapılmış olsa halk düşmanlığıdır. Kararlı bir tutumla bu gibi eylemlerin karşısında durulmalıdır.

Beline bomba bağlayarak ya da arabalara bomba yükleyerek sivillerin arasına girmek bile bile insanların can güvenliğini ihlal etmek demektir. Böyle bir tutum hiç bir özgürlük ve demokrasi hareketine yakışmaz.

Türkiye’nin Irak, Suriye ve Afganistan gibi kör bir savaşın içinde tükenmesini istemiyoruz. Bunun için halk güçleri olarak birleşmemiz, meşru savunma temelinde direnmemiz gerekiyor. Demokratik halk güçleri olarak yaşadığımız her alanda meşru savunma temelinde can güvenliğimiz için birleşmeliyiz.

Odak

28 Haziran 2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.