Mustafa Kahya Hayatını Kaybetti

  0
  1480

  mustafa kahya

  11 Eylül 2014’te geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yoğun bakımda olan SYKP kurucularından, MYK üyesi Mustafa Kahya 17 Eylül’de hayatını kaybetti. Mustafa Kahya’nın ölümü üzerine SYKP Merkez Yürütüme Kurulu aşağıdaki açıkamayı yaptı.
  “Başta işçi sınıfımız olmak üzere tüm ezilenlere ve emekçilere, dostlarına, yakınlarına ve yoldaşlarına baş sağlığı diliyoruz.
  Örgütlü mücadeleye katıldığı genç yaşlarından bu güne yaşamının her anını devrim ve sosyalizm mücadelesine veren Mustafa Kahya yoldaşımızın kaybı hepimizde büyük üzüntü ve acı yaratmıştır. Kahya Yoldaş, 12 Eylül darbesinin karanlık günlerinde, reel sosyalizmin çözülüşü sonrasında yaşanan Marksizmden ve sınıftan kaçışa ve son 30 yıldır ülkeyi kasıp kavuran şovenizme karşı, işçi sınıfına, enternasyonalizme ve devrimci mücadeleye olan derin bağlılığıyla her daim sosyalizm bayrağını dalgalandırdı. Kararlılığı, fedakarlığı, mütevaziliği, devrimci bilinci ve iradesiyle yeni kuşaklara örnek olan bir yoldaşımızdı. Anısı ezilenlerin ve emekçilerin kurutuluş mücadelesinin yolunu aydınlatacak!”
  Mustafa Kahya, parti binasının önündeki törenden sonra Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.