Pişkin patron, ölümüne neden olduğu işçinin ailesinden tazminat istedi: Prestij kaybına uğramış!

0
1035

Tekirdağ’ın Ergene İlçesinde bulunan Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan “Boyko Tekstil” adlı fabrikada çalışan 38 yaşındaki Cengiz Fedakar, güvenlik kamerası tamiri için çıktığı çatıda elektrik akımına kapılarak 25 Eylül 2018’de iş cinayetine kurban gitti.

Duvar’dan Serkan Alan’ın yaptığı habere göre, iki çocuk babası Cengiz Fedakar’ın ölümünün ardından, Çorlu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından fabrika müdürü hakkında ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçlamasıyla dava açıldı. Fedakar’ın ailesi de ayrıca tazminat davası açtı.

PATRONA İŞÇİNİN ÖLÜMÜ YETMEDİ

İşçinin ölümü ile ilgili davalar devam ederken, bu sefer de iş cinayetinde ölen Cengiz Fedakar’ın çalıştığı “Boyko Tekstil” harekete geçerek Fedakar’ın mirasçılarına karşı dava açtı. Fabrika, şirketin maddi ve manevi zarara uğradığını ifade ederek Fedakar’ın iki çocuğu ve eşinden 137 bin 952 TL maddi, 10 bin TL de manevi olmak üzere yaklaşık 150 bin TL’lik tazminat talep etti.

PRESTİJ KAYBINA UĞRAMIŞLAR!

Boyko Tekstil, ölen işçinin ailesinden tazminat talebinde bulunurken fabrikanın iki gün boyunca üretim yapamadığını, Fedakar’ın sorumlu müdürden habersiz bir biçimde çatıya çıkarak kamerayı tamir etmeye çalıştığını ve tüm bu nedenlerle de prestij kaybına uğradıklarını iddia etti.

“ÇOCUKLARIMIN HAKKINI BIRAKMAYACAĞIM”

Eşinin ölümünün ardından orta okula giden iki çocuğuyla birlikte Tekirdağ’dan ailesinin yanına, Amasya’ya taşınan Fatma Fedakar geride kalan 18 aya ilişkin, “Eşimin ölümünün ardından zaman benim için de çocuklarım için de çok zor geçti. 15 yıllık hayatı paylaştığın insan aniden gidiyor ve koskoca bir boşluk oluşuyor” dedi.

Şirketin açtığı tazminat davasının ardından şirket yetkililerini aramak istediğini ve ağladığını aktaran Fatma Fedakar, “Açılan davanın ardından çok kötü oldum. Arayıp kızmak istedim. Giden canın yerine, orada oluşan hasar neyse onun ücretini talep etmelerine çok kızdım ve oturdum ağladım. Mahkeme süreci olduğu için onları arayıp bir şey söyleyemedim. Tazminat ödemeye mahkûm edilirsek, ödemeye ekonomik gücümüz yok. Şu an çalışmıyorum, sadece çocuklarımla ilgileniyorum. Eşimi olay gününden bir gün önceki gibi sağ salim geri getirsinler oturduğumuz evi satıp yine tazminatlarını öderiz. Sonuçta bir can gitti. Canın yerini hiçbir şeyle ödeyemezler. Yapılan hasarı talep ediyorlar ve bu haksızlık” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.