POLİSİN PROVAKASYONLARINI BOŞA ÇIKARACAĞIZ! EĞİTİM VE DAYANIŞMA HAREKETİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ!

0
1347

AKP’nin cemaatçi polisi yine iş başında. Son dönemde birçok devrimci çevreye karşı yürüttüğü yöntemi uzun süredir okurlarımıza karşı da yürüten “imamın ordusu” hız kesmiyor.

Geçtiğimiz günlerde birkaç gün arayla üç arkadaşımızın aileleri aranarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılmış; çocukları ile ilgili önemli görüşmeler yapılacağı belirtilmiştir. Gitmek istemeyen aileler ısrarla aranmış, görüşme için zorlanmıştır. Bunun üzerine emniyete giden ailelere çocuklarının terörist faaliyet içinde olduğu, ODAK Dergisi’nin ve dergi çalışanlarının terörist yetiştirdiği söylenmiştir. Ailelere yasal miting ve basın açıklamalarından bazı fotoğraflar gösterilmiş, dergi çevresinde yürüttüğümüz çalışmalarımız terörize edilmeye çalışılmıştır. Bunlar da yetmemiş, asılsız, tamamen düzmece ses kayıtları dinletilmiş ve “Çocuğunuz yakında dağa çıkacak, engel olun.” gibi söylemlerle aileler korkutulmaya çalışılmıştır. “Bu görüşmeyi çocuğunuza dahi söylemeyin” diyerek ikaz edilen aileler ve çocukları ilk iş görüşmeleri bizlerle paylaşmıştır.

Bir süredir elini dergimiz ve dergi okurlarımız üzerinden çekmeyen polis teşkilatı, aileler üzerinden arkadaşlarımıza baskı uygulamayı amaçlamıştır. Ancak baskıları boşa çıkmıştır. İstedikleri kadar üzerimize gelsinler! Polisin çabası nafiledir! Tüm bu tertiplere karşı yapacağımız en iyi şey Eğitim ve Dayanışma Hareketimizi geliştirmek olacaktır. Bizler bu hareketi geliştireceğiz. Polisin tüm tertiplerini boşa çıkaracağız. Davamızı, arkadaşlarımızı ve hareketimizi sonuna kadar savunacağız. Polis bunu bilmelidir. Gözaltılara, tutuklamalara, baskılara rağmen görüldüğü gibi mücadelemizi sürdürüyoruz. AKP’nin polisinin baskılarına, saldırılarına karşı bizler mücadelemize devam edeceğiz.

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

YAŞASIN MÜCADELEMİZ! ODAK -ANKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.