Sen de imzala: İbrahim ölmesin, yaşasın!

0
1209

Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in ölüm orucunda yaşamını yitirmesinden sonra internette “change.org” adlı site üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’nı muhatap alan ve “İbrahim Gökçek yaşasın!” talebinin yer aldığı kampanyada şu ifadelere yer verildi:

“İBRAHİM ve MUSTAFA YAŞAMALI ÇÜNKÜ ONLARA İHTİYACIMIZ VAR!

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek Ölüm orucunun 292. gününde. İbrahim, üç yıldır devam eden konser yasaklarının son bulmasını, grup üyelerine yönelik davaların düşürülmesini, İçişleri Bakanlığı’nın haklarında çıkardığı yakalama kararlarını kaldırmasını ve faaliyetlerini yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulmasını talep ediyor. Mücadeleye başladığı günden beri, sanatıyla ve eylemleriyle ne kadar onurlu ve direnişçi olduğunu kanıtlayan İbrahim ölmemeli, yaşamalı çünkü bizim ona ihtiyacımız var.

Bizler gündelik işlerimizle uğraşırken ve bütün dünya salgın hastalıkla uğraşırken,  Helin gözlerimizin önün de ölümsüzlüğe yürüdü.  Ve bizler bu yürüyüşe sessizliğimizle göz yumduk.  Helin ‘in yaktığı meşalenin ışığı sönmeden İbrahim ve Mustafa için bir şeyler yapabiliriz.  Faşizmin her gün gücünü kaybettiği ve düşerken de daha fazla saldırganlaştığı bugünler de bizler onlardan daha fazla cesur olmalı ve daha çok söz söylemeliyiz.

Kendine devrimci demokrat diyen herkes,  İbrahim’ in sesi olmalıdır. İbrahim ‘i yaşatmak için kendimiz bir şeyler yaparken çevremizi de bu mücadeleye katmalıyız. Birileri yapar anlayışı beklememeliyiz.  Bu çalışmaya ses olacağına inandığımız gazeteci, yazar, sanatçı, siyasetçi birçok kişiye çağrıda bulunmalıyız. Unutturmamak için sosyal medya hesaplarımızdan düzenli yazmalıyız. Grup Yorum ‘un talepleri hepimizin ihtiyacı olan ADALET talebidir ve bu adalete,  bizim de ihtiyacımız olacağını unutmayalım.

İbrahim Ölmesin!

Şarkılar Susmasın!

Halaylar Sürsün!

İbrahim’in Talepleri Hepimizin Talebi Olsun!

Yaşamak Geride Kalanlara Utanç Olmasın!

Dayanışma Yaşatır!”

Grup Yorum’un taleplerinin kabul edilmesini böylelikle de İbrahim Gökçek’in yaşatılmasını hedefleyen kampanyaya şuradan imzacı olabilirsiniz:

https://www.change.org/p/içişleri-bakanlığı-ibrahim-gökçek-yaşasın?recruiter=659773076&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_message&recruited_by_id=d1836f60-d338-11e6-b469-39388911baba&utm_content=fht-21351687-tr-tr%3Av4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.