Sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ardından MHP üyeliğinden istifalar artıyor

0
547

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ile ilgili MHP ve Ülkü Ocakları’ndan herhangi bir açıklama gelmeyince, MHP içinde bulunan bir kesim tarafından bu durum tepkiyle karşılandı. Olayın ardından MHP’de istifaların arttığı belirtildi.  

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ile ilgili şimdiye kadar ne MHP’den ne de başkanlık yaptığı Ülkü Ocakları’ndan herhangi bir açıklama gelmedi. Bununla birlikte MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türkgün gazetesinde de Ateş’in suikasta uğramasıyla ilgili bir haber de yer almadı. Bu durum MHP içinde bulunan bir kesim tarafından tepkiyle karşılandı ve çok sayıda MHP’li partisinden istifa etti. İstifa eden partililer, istifalarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaştılar. 

Ne olmuştu? 

Sinan Ateş, 30 Aralık’ta motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğrayarak öldürüldü. Ankara Valiliği, “Olayın faillerinin tespit ve yakalanmasına yönelik çalışmalar, olayın olduğu andan itibaren büyük bir titizlikle sürdürülmektedir” açıklamasını yapmıştı. Şimdiye kadar konuyla ilgili ne AKP’den ne de MHP’den herhangi bir açıklama yapılmadı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.