Şule Çet davasında 2 sanık hakkında istenen ceza belli oldu

0
1545

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet ‘in Ankara’da bir plazanın 20. katından düşerek öldüğü savıyla yürütülen soruşturma kapsamında hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi.

Şule Çet’in intihar ettiğini iddia eden sanıklar verdikleri çelişkili ifadeler, Adli Tıp raporları ve Çet’in telefon kayıtlarına rağmen ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı.
Ancak bu süreçte Ankara Adli Tıp Kurumunun hazırladığı otopsi raporunda Şule Çet’in ölümünden önce cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıkmıştı.
Toplumsal muhalefetin gösterdiği yoğun tepkinin ardından yeniden tutuklanan sanıklar hakkında mahkemeye bir iddianame sunan savcılık, şüpheliler Berk A. ve Çağatay A. hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapis cezası istedi.

Delilleri inceleyen savcılığın mahkemeye sunduğu ddianamede, iki sanık için “cinayet”, “ırza geçme” ve “hürriyeti tehdit” suçlarından ceza isteniliyor.

Öte yandan Şule Çet’in ölümünün ardından adalet çağrıları yaparak kamuoyu tepkisi oluşturulması için aktif olarak paylaşımlarda bulunan “Şule Çet İçin Adalet” adlı Twitter hesabı da son gelişmerin ardından, “Kamuoyu baskısı sayesinde oluyor bu gelişmeler, kamuoyu baskısı olmasaydı, dosyayı intihar deyip kapatılacaktı #SuleCetİcinAdalet demeye devam edelim” şeklinde bir twitt attı.
Şule Çet’in yakınları tarafından oluşturulduğu belirtilen hesap, daha önce de cinayet ve tecavüz suçlamalarıyla yargılanan sanıkların yakını olduğu tahmin edilen kişilerce şikayet edilerek kapatılmaya çalışılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.