Ümraniye Çınardibi Kültür Merkezinde Bayramlaşma ve Film Gösterimi

0
1580

 

çınardibi 3

Çınardibi Kültür Merkezi 8 yıldır yozlaşmaya, bireyciliğe karşı mücadele veren ve klasik eğitim anlayışına alternatif sunma çabasında olan mahalle bir derneği. Bu kapsamda dernekte çeşitli kültür sanat faaliyetleri ve gönüllüler aracılığıyla temel dersleri kapsayan; öğrencinin nesnelikten özneliğe geçiş yaptığı atölyeler, etkinlikler ve etütler düzenlenmektedir. Bizler de bunlara bir yenisini eklemekten mutluluk duyuyoruz. Bayramlaşma ve Film Gösterimi Etkinliği…
Bayram ve öncesinde 5 günü kapsayan bir çalışma sonucunda 6 ekim Pazartesi günü etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öncesinde 4 gün boyunca mahallenin çeşitli bölgelerinde kapı kapı bildiri dağıttık ve afişleme yaptık. Bu anlamda derneğin sokağında yaklaşık 100 evi gezdik, yapacağımız etkinliği anlattık. Evdeki aileler ile sohbet ettik. Bizleri çok sıcak karşıladılar. Son gün derneğin üye listesindeki arkadaşlara mesaj attık. Sonuç olarak bizler birlikte çalışma yeteneğimizi geliştirmek adına arkadaşlarla önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz. Bu birliktelik ve mahalleliyle bütünleşme hepimiz adına mutluluk verici oldu.
Pazartesi günü 27 kişinin katılımıyla bayramlaşma ve film gösterimi etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bahram Gobadi’nin “Kaplumbağlar da Uçar” filmini izledik. Öncesinde bayramlaştık ve sonrasında film üzerine kısa bir tartışma gerçekleştirdik. Hepimiz için keyifli bir çalışmaydı… İnsanlar da bizdeki bu enerjiden ve çalışma azminden etkilenmiş olmalı ki bu etkinliğin devamını beklediklerini söylediler. Bizler de arkadaşların bu isteğine karşılık vermek için elimizden geleni yapacağız. Mahallelerimize sahip çıkacağız. Halkın dayanışmasını büyüteceğiz. Bundan sonraki etkinliğimizi Çınardibi ailesi ile daha geniş şekilde gerçekleştireceğiz. Mahallelerimizdeki yozlaşmaya, çeteleşmeye, uyuşturucuya karşı alternatif bir eğitim ve çalışma anlayışımız ile birlikte geliştireceğimiz halkın dayanışması, inanıyoruz ki mahallelerimizde gelişen bu bataklıkları bir bir kurutacaktır. Umarız çalışmalarımız hep birlikte, hep birlikte düşünerek ve uygulayarak daha da büyüyecektir.

07.10.2014
Burak KOÇAK

çınardibi 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.