Yunanistan Kaçak Askerler İçin Teyakkuzda!

0
1459

grekland
Erdoğan’ın Marmaris’te tatil yaptığı otele saldırı düzenleyen ve başarısız baskının ardından kayıplara karışan askerlerin Yunanistan’a kaçmaya çalıştığı iddia edilmişti.
Bu olasılığı değerlendiren Türk yetkililerin Yunan mevkidaşlarıyla temas kurup önlem aldığı basına yansımıştı. İki günden bu yana Ege Denizi’nde Yunan sahil güvenliği ile temas halinde olan Türk botları da devriye atıyor. Türk Sahil Güvenlik Botları Türk karasularında sıkı denetleme yaparken, Yunan botları da kendi sularındaki devriyeyi arttırdı.

Yunanistan’daki bazı haber sitelerinde bu tür haberlerin çıkması üzerine Yunan ve Türk makamlarının görüştüğü, bölgede birlikte çalışma için adım atıldığı öğrenildi.

Bu adımların atılmasının hemen ardından, bir adaya Mavi Tur kapsamında gezi düzenleyen bir Türk teknesinin, Yunan güvenlik ekipleri tarafından kontrol edildiği ve beyan edilen seyehat listesinde bir kişinin isminin bulunmadığı fark edildi. Bu gelişmenin ardından teknenin ayrılmasına izin verilmedi. Türk yetkililerle yapılan görüşmelerin ardından bir sorunun bulunmadığı anlaşılınca teknenin salıverildiği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.