AKP’den Mansur Yavaş İle İlgili Yeni Bir Açıklama: Çocuk İstismarından Yargılanan Şikayetçiyi Tanımıyoruz

0
1334

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş hakkındaki iddialarla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Çelik, Mansur Yavaş’ın “Çocuk istismarından yargılanıyor” dediği şikayetçiyi tanımadıklarını söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sözcüsü Ömer Çelik, dün CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın hakkındaki iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısının ardından, bugün parti genel merkezinde kameraların karşısına geçti.

Çelik, Mansur Yavaş’ın “çocuk istismarından yargılanıyor” dediği şikayetçiyi tanımadığını ileri sürerken, Yavaş’ın konuyu saptırmaya çalıştığını ifade etti. 

Ardından Çelik, Mansur Yavaş’ın şikayet eden kişinin ‘çocuk istismarından ve çeşitli suçlardan yargılandığını’ söylemesiyle ilgili şunları ifade etti: “Maalesef çok düşük düzeyli bir yöntem. Bu kişiyi kriminalize etmeye çalışıyor. Biz bu kişiyi bilebilecek durumda değiliz. O kişi ile ilgili bahsettiği konular mahkemeye intikal etmiş durumda. Konuşmamızın hiçbir yerinde “saygın bir iş adamı” olduğunu söylemedik. Biz bu şahsı tanımıyoruz. Biz Mansur Yavaş ile bu kişi arasında bir taraf da değiliz. Bu suçları işleyecek bir kişiyse yıllardır bu kişiyle neden arkadaşlık ettiniz?”

Bahçeli’den Açıklama “Adaylıktan Çekil!” 

MHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’ndan Devlet Bahçeli, Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, “Ben soruşturma sonucu alınıncaya kadar, siyasi olarak CHP’nin temsilinde hem şahsıma hem partime bir zarar vermemek, hem de mahalli idareler seçimlerini gölgeye düşürmemek için adaylıktan çekiliyorum’ demesi en ahlaki yoldur… Yani diyorum ki yavaş yavaş ayrıl, kimseyi sıkıntıya sokma” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.