“AKP Adım Adım Yeniden Seçim Örgütlemeye Çalışıyor”

0
1051


AKP’nin “Usulsüz Seçmen Kaydı” iddiasıyla seçimleri tekrar ettirmek istediği Büyükçekmece’de polislerin ve belediye görevlisi olduğu öne sürülen kişilerin kendilerine beyan edilen bilgilere aykırı tutanaklar düzenlediği iddia ediliyor.

Polis ablukasındaki Büyükçekmece’de yaşayanların ifadesine göre polisler, adres kayıtları doğru olan seçmenleri “Burada oturmuyor.” şeklinde kaydediyor.

BBC Türkçe’de yer alan bir haberde, AKP’nin güçlü olduğu Tepecik mahallesinde çalışma yapan polis ekiplerinin dışarıdan geldiği ifade ediliyor.

Haberde, “Ellerinde listeler bulunan ve kendilerini belediye görevlisi olarak tanıtan sivil giyimli şahıslarla birlikte dolaşan polisler, muhtarlıktaki harita önünde gidecekleri evlerin yerlerini tespit ediyor. İsmini vermek istemeyen bir muhtar, Büyükçekmece’de kimsenin bu tür şeylere alışkın olmadığını, herkesin kaygılı olduğunu söylüyor.” ifadelerine yer verildi.

BBC Türkçe’nin ulaştığı bilgilere göre, polislerin eve gelmesinden rahatsız olan ve buna karşı şikayet yollarını arayan bazı Büyükçekmeceliler var.

Semt sakinleri, evlerine polisin iki ila beş sefer arasında gelmesinden ve kendilerine sorulan sorulardan oldukça rahatsız.

Erdoğan Rusya seyahatinden dönüşünde yaptığı açıklamada, Büyükçekmece’de tespit edildiği iddia edilen usulsüzlüklere işaret ederek, gerekirse seçimlerin yenilenmesi dahi gündeme gelebilir, demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.