Ankara Batıkent’teki Hayvan Kıyımının Şüphelileri Serbest Bırakıldı

  0
  1198

  Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili soruşturmada gözaltına alınan 3 şüpheli, ilk ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

  Ankara’da önceki gece Batıkent bölgesine minibüsle gelen kişilerin bıraktıkları tavuk etinden yiyen 16 sokak köpeği ölmüş, bazıları da veteriner kliniğinde tedavi altına alınmıştı.

  Ankara Batıkent’te önceki gün 16 köpek zehirlenerek öldürülmüştü. 

  Yapılan ilk incelemede köpeklere zehirli tavuk eti verildiği belirlenmiş, toplanan et parçaları incelenmek üzere laboratuvara gönderilmişti. 

  Asayiş Şube ile Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışması sonucu gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen üç şüpheli, bugün serbest bırakıldı.

  Yapılan incelemede köpeklerin öldürüldüğü bölgede oturan Levent Ö.’nün, yanına gelen 2 kişiye para ve içinde zehirli etlerin olduğu poşet verdiği belirlenmiş, gözaltına alınan Levent Ö. ise suçlamaları kabul etmezken, köpeklerin kamera kayıtlarında kimliği tespit edilen diğer 2 kişi tarafından zehirlenmiş olabileceğini ve o kişileri de tanımadığını söylemişti.

  Yaşanan hayvan katliamıyla ilgili söz konusu üç kişi gözaltına alınmıştı. 

  Bugün tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilen zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sırasında gülümseyerek basına poz vermesi tepki çekti.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.