Bir ”yavşaklık” tartışması…

0
2880

Bityavrusu

Mine Kırıkkanat’ın köşesinde yazdığı son yazısında, Sırrı Süreyya Önder’in kullandığı bir ifadeyi ele alarak, ”Türkler ve Kürtlerin ortak genleri yavşaklık” dediğini iddia etmişti.

soL’da yayınlanan bir haberde, Önder’in, Kırıkkanat’a cevap verdiği yazıldı. Haberde, Önder’in ”…oradaki ironiyi anlamamış.” dediği ifade ediliyor.
İşte soL’un haberi:

Sırrı Süreyya Önder’den Mine Kırıkkanat’a yanıt


Mine Kırıkkanat, Sırrı Süreyya Önder’in “Türkler ve Kürtlerin ortak genleri y..…lık” dediğini iddia etmesinin ardından konuyla ilgili HDP’li Önder’den yanıt geldi.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat’ın kendisine atfederek köşesinde yer verdiği “Türklerle Kürtlerin ortak genleri y..…lık” dediği iddiasını yanıtladı.

Önder, “Kırıkkanat’ın sözlerindeki ironiyi anlamadığını, saçmaladığını” savundu.

T24’ten Rabia Çetin’in haberine göre, Mine Kırıkkanat, Cumhuriyet’teki köşesinde bugün “Amerikan koridoru” başlığıyla yayınladığı yazısında Sırrı Süreyya Önder’den alıntı yaparak HDP’yi eleştirdi. Kırıkkanat, köşesinin “G Noktası” alt başlığıyla çıkan bölümünde şu ifadeleri kullandı:

Henüz milletvekili olmadığı yıllarda bir gün, Sırrı Süreyya Önder’e sormuştum: “Türklerle Kürtler ayrılır mı?”

Cık,” yapmıştı. “Ortak genleri y..…lık. Ayrılamazlar!”

Bir Cihangir kahvesinde, masada üç kişiydik. Yani sohbetin tanığı da var. Çok gülmüştüm.

HDP’nin “Seni başkan yaptırmayacağız” kararlılığından “Meksika/ABD usulü başkan yaptırabiliriz”e ne kadar rahat ve çabuk geçtiğine bakılırsa; Sırrı Süreyya hiç olmazsa genetik teşhiste yanılmamış!

‘MUHTEMELEN ESKİ BİR GÖRÜŞME, SAÇMALAMIŞ’
Sırrı Süreyya Önder, Mine Kırıkkanat’ın yazısında geçen görüşme ve ifadeler için, “Büyük ihtimalle çok eski dönemlerde gerçekleşen bir görüşmeden bahsetmiş. Ancak saçmalamış. Oradaki ironiyi anlamamış” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.