CNN: İsrail Ordusu, Al-Shifa hastanesinde bulduğu ve Hamas’a ait olduğu iddia edilen silahları kendisi yerleştirmiş olabilir

0
73

CNN dün yayınladığı bir haberde, CNN’in uluslararası medya kuruluşlarının hastaneyi ziyaretlerinden önce, İsrail Ordusu tarafından internette yayınlanan görüntüleri analiz ettiklerini ve Al-Shifa hastanesinde Hamas’a ait olduğu iddia edilen silahların sonradan yerleştirilmiş olabileceği ifade ediliyor.

İsrail Ordusu’nun 15 Kasım tarihli videosunda, bir İsrail askerinin hastaneyi gezdiği ve bu sırada orada bulunan MR makinesinin arkasında bir AK-47 silahının görüldüğü belirtiliyor. Haberde yer alan bilgilere göre daha sonra Fox News ve BBC’ye hastaneye giriş izni verilmiş. İsrail Ordusu’nun videosundan sonra çekilen haberlerde ise aynı yerde iki tane AK-47 silahının görüldüğü, fakat ikinci silahın ne zaman ve nereden geldiği belli olmadığı ifade ediliyor.

İsrail Ordusu ise CNN’e yaptığı açıklamada, ordunun kendi videosu ile BBC görüntüleri arasındaki tutarsızlığın “gün boyunca daha fazla silah ve terörist varlığının keşfedilmesinden kaynaklandığını” ifade etmiş ve medyayı manipüle ettikleri yönündeki iddiaların doğru olmadığını vurgulamış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.