Cumhurbaşkanlığına Ahmet Türk mü Yakışır Erdoğan mı?

0
1465
Ahmet Türk
Ahmet Türk

Ahmet Türk 12 Eylül darbesinin zulmünü yaşamış bir insan. Daha öncesinde ve 12 Eylül sonrasında milletvekilliği ve parti başkanlığı yapmış. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken 17 Kasım 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındı. 21 Kasım 2016’da da gözaltına alındı.

O şimdi “silahlı terör örgütüne üye olmak”tan ve “silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak”tan yargılanıyor.

Ahmet Türk Mardin’de ne zaman aday olsa muhakkak seçilir. İkide bir “Seçimle gelen seçimle gider” diyen ve önüne geleni “milli iradeye saygı”ya davet eden  AKP Hükümeti onu görevden alıp yerine kayyım atamış. Hastaneye sağında ve solunda iki asker tarafından garip bir şekilde elleri tutulmuş olarak getiriliyor.

Erdoğan Anayasa’yı ve devletin temel düzenini zorla değiştirmiş bir insandır. O şimdi referandum aracılığıyla kendisini padişah yaptırma  yolunda. İçeride IŞİD gibi terör örgütleri ile iş tutarak baskı ve terör yoluyla halkı susturmuş.  Dışarıda aynı  yoldan Suriye’yi yakıp yıktırmış, Avrupa’yı da dize getirmiş. Şimdi Erdoğan serbest, onun mahkemeleri Ahmet Türk’ü “terör örgütü” suçlamalarıyla yargılıyor.

Bu saçmalıklar bazı akılsız milliyetçilerin hoşuna gidiyor. Onlar sanıyor ki Kürtlere eziyet edilirse Türklerin başı göğe erecek ve hatta Türkiye’ye barış ve huzur gelecek. Oysa on yıllardır tam tersi oluyor.  İktidarlar böyle devam ederlerse tam tersinin olacağı da açıktır.

Ahmet Türk’e Yapılan Türk Kürt Kardeşliğine Yapılmıştır. Ahmet Türk’e yapılan Türkiye’ye karşı yapılmıştır. Türk halkı Ahmet Türk gibi Hırant Dink gibi baş tacı edilmesi gereken insanları ayak altına vermemelidir.

Odak

2017-01-27

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.