HDP’den Erdoğan’a Cevap: “Haddiniz de Hakkınız da Yok”

0
1376

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmaları kapsamında Şırnak’ın Uludere ilçesinde konuşmada yaptı. Buldan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da söylediği sözleri eleştirerek “Bu ülkenin vatandaşlarını bu ülkeden kovmaya hakkınız da haddiniz de yok” dedi. Iğdır’da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise “AKP kaybedeceğini anladı panik yapıyor” ifadelerini kullandı.

Uludere’de partililere seslenen Buldan partilerinin dışında kimsenin adaletten, hukuktan, demokrasiden yana söyleyecek sözü bulunmadığını belirterek, “Ülkeyi yönetenler, bu ülkede adalet bırakmadılar. Adaleti ve hukuku ayaklar altına aldılar. Seçim meydanlarında söyleyecek tek sözleri yok. HDP’yi dillerine dolamışlar, varsa yoksa HDP. Tayyip Bey her gün seçim çalışması yaparken bir tek HDP’den bahsediyor. Bu ülkenin vatandaşlarını bu ülkeden kovmaya hakkınız da haddiniz de yok” dedi. HDP’nin diğer Kürt partileriyle seçim ittifakı yaptığını anlatan Buldan, “Diyarbakır’da Kürt partileri ile bir seçim ittifakı gerçekleştirdik. Bu ittifak sadece bu seçimle sınırlı kalmayacak; ölene kadar, mezara kadar bu ittifak devam edecek. Uludere halkının da bu mücadeleyi birlikte yürütmesi önemlidir. O kayyımları 31 Mart’ta buradan Ankara’ya göndereceğiz” diye konuştu.

Ne Olmuştu?

Erdoğan dün Trabzon’daki mitinginde HDP’li yöneticileri hitaben şu sözleri kullanmıştı:

“Buradan tüm Türkiye’ye, tüm Batı’ya, Orta Anadolu’ya sesleniyorum, 780 bin kilometrekareye sesleniyorum. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bizim Doğu Anadolu’muz, Güneydoğu Anadolu Bölge’miz, Karadeniz’imiz, Akdeniz’imiz, Orta Anadolu’muz, Ege’miz var, Marmara’mız var. Ama bizde Kürdistan diye bir bölge yok. Çok seviyorsan Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, yallah oraya git, Kürdistan’a. Sizin bu ülkede yeriniz yok.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.