”İkinci Bir Kalkışma Olabilir, Dikkatli Olun!”

0
1806

15-temmuz-darbe


Başbakanlık’tan 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine bir tedbir yazısı gönderildiği ve önlem alınması gerektiği belirtildi. Gönderilen yazıda 22 Temmuz 2016 Cuma (Bugün) gecesi yeni bir kalkışma yapılabileceğinin değerlendirildiği belirtildi. Yazıda emniyet personelinin dikkatli olması istendi.


Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Aydın Ergül imzasıyla 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine gönderilen yazıda, 22 Temmuz 2016 Cuma akşamı yeni bir kalkışma yapılabileceğinin değerlendirildiğine yönelik bir bilgilendirme notu geçildiği iddia edildi.

T24’ten Ozan Darıcı’nın haberine göre, Sabri Ergül imzasıyla geçilen “bilgilendirme notu’nda, “İstihbarat birimlerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan deşifre olmamış örgüt üyeleri tarafından özellikle 22 Temmuz 2016 Cuma gecesi, bir kalkışma yapılabileceğinin değerlendirildiği bildirilmiştir. Bu kapsamda; içinde bulunduğunuz teyakkuz halinin devam ettirilerek ve tüm personelin içinde bulunduğumuz kritik süreçte görevini her an azami dikkatle ifa etmesi konusunda bilgilendirilmesini rica ederim” ifadelerine yer verildi.

Ankara ve İstanbul Valileri ise “askeri hareketlilik” iddialarını yalanlayan açıklamalar yapmıştı.

Valiliklerin bu hareketlilikleri yalanlamasına rağmen Başbakanlıktan yapılan bu açıklama soru işaretleri yarattı.
Öte yandan kimi şeriatçı grupların ve tetikçi Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak gibi isimlerin sokağa silahlı olarak çıkılması yönünde çağrı yapması üzerine sosyal medyada bu yönde paylaşımlar artış gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.