“Şakran T Tipi’nde görevli gardiyanlarda koronavirüse rastlandı.”

0
891

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, İzmir Buca Kız Yurdu’nda kalan Şakran T Tipi Hapishanesi’nde görevli infaz koruma memurlarında Koronavirüse rastlandığını açıkladı.

CHP’li Sertel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Buca kız yurdunda kalmak zorunda bırakılan Yeni Şakran T Tipi infaz koruma memurları arasında Corana virüs vakalarına rastlandı. 400 civarında memura mutlaka test uygulaması yapılmalı ve salgının önüne acilen geçilmelidir. İnfaz koruma memurları Sağlık Bakanlığı’ndan ilgi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Koronavirüs vakalarına dair bilgileri hapishanede bulunan infaz koruma memurlarından aldığını vurgulayan Sertel, isimleri paylaşmanın doğru olmadığını belirterek, “İnfaz koruma memurlarının hepsi korona virüsü tehdidi altında. Ben memurlara test yapılması için çağrıda bulundum. Çünkü cezaevinde bulunan mahkumlara da bulaştırma tehlikesi var. İnfaz koruma memurlarının birbirlerine de bulaştırma tehlikesi var. Bakanlık memurları cezaevinden hiç çıkmayacaklarını söylemişti. Fakat Aliağa ve Buca ilçesi arasından yaklaşık 90 kilometre yol bulunuyor ve bu memurlar Aliağa’dan Buca’ya Buca’dan Aliağa ilçesine götürülüp getiriliyor. Bunların cezaevi yakınlarında bir yerde yerleştirilmesi lazım.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.