Sıra POLSAN’a geldi: Yerlikaya, Soylu’nun ekibini tasfiye ediyor

0
195

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı sonrasında yapılan değişiklikler dikkat çekiyor. Soylu’dan sonra İçişleri Bakanlığı’na Ali Yerlikaya’nın gelmesiyle Soylu’nun ekibinin Polis Bakım ve Yardım Sandığı’ndan (POLSAN) tasfiye edileceği yazıldı.

T24’ten Tolga Şardan’ın haberine göre, kabine değişimiyle birlikte önemli gelişmelerin yaşandığı Emniyet teşkilatında farklı bir birimde yeni süreç için düğmeye basıldı. Eski Bakan Süleyman Soylu’ya yakın isimlerin görev başında olduğu POLSAN’da ekip değişimi yaşanacak.

Daha önce Soylu ile Yerlikaya arasında 3 Haziran’daki bakanlık devir teslim günü gerçekleştirilen POLSAN Genel Kurulu’nda Soylu’ya yakın isimler bir kez daha görev başı yaptı. Ancak, Yerlikaya’nın bakanlık koltuğuna oturmasının ardından, aynı zamanda POLSAN Yönetim Kurulu Başkanı olan Asayiş Dairesi Başkanı Vedat Mercan başta yönetim kurulunun büyük bölümü, Emniyet teşkilatının merkez kadrolarında yapılan atamalar çerçevesinde görevden alındı.

Böylece yönetim kurulu üyelerinin kızağa çekilmesi sonrasında yeni yönetim kadrosunun görev almasını sağlayacak olağanüstü genel kurul yapılması gündeme geldi. Alınan karar doğrultusunda POLSAN’ın yeni yönetimini belirlemek amacıyla 4 Kasım’da olağanüstü genel kurul toplanacak. Bu amaçla POLSAN’da genel üyesi olarak temsilci göndermeleri konusunda il emniyet müdürlüklerine yazı gönderildi.

Ayrıca eski Bakan Soylu, devir teslim yaptığı günün akşamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Beştepe’deki Atlı Birlik Merkezi’nde adına hazırlanan veda yemeğine katıldı. Yemekte POLSAN’ın yeni yönetiminin yanı sıra Soylu’ya yakın polis müdürleri yer aldı. POLSAN’da yönetim değişikliği beraberinde kuruluşun hesaplarının incelenmesinin önünü açacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.