Ümraniye’den Genç Bir Arkadaşımızın Gündeme Dair Yorumları…

0
1609

Ayhan Hançer

Artık Yeter 1,8 M kişi Geldi..
Yabancı basına ilk röportajını veren Davutoğlu, Kobani’den gelen iki bin vatandaştan sonra isyan bayrağını göndere çekti ve artık yeter dedi. İnsanların canını kurtarmak üzere geldiği bu yabancı ama kardeş topraklara sığınan mülteciler başbakanın canına tak etmiş durumda. Halbu ki Işid’i var eden de sensin, kardeşlerimizin ülkeye girmek isteyişine itiraz eden de sensin, Daha önce birçok Müslüman’ın ölümü üzerine mültecilere kapıyı açtın ve şimdi o kapının kapanmasını istiyorsun. Aslında kapıyı açmasında ülke gelişimi falan göz önünde değildi veya yardımsever bir ülke olmak da. Seçim vaktiydi ve harika bir gövde gösterisinde bulunmak için stratejiydi ve bunun da sonuna gelindi.
Sayın maskot başbakan, senin derdin açıklamalarından göründüğü üzere Işid değil Esad’dır sizin derdiniz. Bunun üstüne stratejiler Esad’ı bitirirse sonuna kadar varız demişsin. Haklısın. Kobani’ye yardım için Esad’ı indirmek lazım demişsin. Haklısın. Senin derdin ne mazlumlar ne çocuklar; senin tek derdin Esad.
Işıd sınırın karşısına bayrak çekmiş, sizlerde bu yürek olduktan sonra Taksim meydanına da bayrak çekmeleri an meselesidir.

Soma Faciasında Maske Skandalı!
TBMM Soma komisyonu üyesi Chp milletvekili Özel, ‘’Madende işçilerin bilmediği ve sadece yöneticilerin bildiği 350 oksijen maskesi çıktı’’ dedi. 301 canımızın hayatına sebep olan maden ocağından sağ kurtulan İbrahim Genç arkadaşımız “Burada maske olduğunu bilmiyorduk, bilseydik bir sürü hayat kurtulurdu” dedi. Peki, arama kurtarma çalışmalarında bulunmayan, varlığından haberdar olunmayan maskeleri kim aldı da oraya koydu? Madem daha önce vardı neden işçiler bilmiyordu? Oksijen maskesi uğruna 301 insan evladı bu hataları canıyla ödedi, bu da ülkemizdeki büyüklerin sadece işlerinin rant sağlamak olduğunu açıkça gözler önüne sermiş oldu.
Daha büyük Türkiye derken aslında yeni facialara da yeşil ışık yakmış olduklarını açıkça gösterdiler. Eee bir süre önce 301 can, sırada ki kaç genç fidan zamanla göreceğiz. Demek ki büyük ülkeler kan dökerek büyük olurmuş.Teşekkürler Başbakanımız..Teşekkürler büyüklerimiz..

“Parti Yönetimi Macera Arayışında”
Evet bu sloganı Sabah Gazetesi bugünkü sayısında atıvermiş,olay da şöyle: ”HDP KOBANİ İÇİN SOKAĞA ÇIKIN ÇAĞRISI YAPTI..”
Bizim Dürüst Namuslu basınımız için sokağa çıkıp ezilenleri savunmak ne zaman macera aramak olmuş! Onca insan Roboski için sokağa döküldü, Gezi için sokağa döküldü. Bunlar macera mı aramış oldu? Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve diğer kardeşlerimiz macera ve aksiyon merakında mı can verdi. Bırakın artık bu tarafsızlık yalanlarını, herkes tarafınızı görmüş oldu.

Halkın Mecliste Şikâyet Ettiği 3 Temel Sorun
Galiba yavaş yavaş halkımız gözlerini aralamış ve sorunlar meclise taşınmış. Birinci sırada Zaman Gazetesinin haberine göre; vatandaş Eğitim sorunlarının çözülmesini ve dershanelerin kapatılmamasını istemiş. Şikâyet dilekçesinin yüzde 11’lik bölümünü kişisel hak ve özgürlük talepleri içermiş,
Son olarak da kamu görevlisi memurların sorunlarıyla ilgili dilekçeler yer almış. Bana kalırsa bu sıralamada bir menfaat ve irticai kendine çekme durumu var. Sıralama şöyle olmalıydı.
Hak, eşitlik ve özgürlük, işsizlik, açlık…
Tezkere ve Amerika’nın neden “Uşağız” gibi dilekçeler olsa daha anlamlı olurdu.Neyse Pensilvanya böyle istemiş boynumuz kıldan ince..
Yazıma son olarak da Dünya Ekonomi Forumunda konuşan iki arkadaşı ele almak isterim. Büyükbaş “Suriye’den gelen sığınmacılar için 4,5 milyar dolar harcandı” demiş. Küçükbaş da aynı toplantıda 3,5 demiş. Peki 1 milyar dolar nerede? Biz biliyoruz yormayın kafanızı..

07.10.2014

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.