Yaşamına Son Veren İsmail Devrim: “ÇOCUKLARIMA BAKAMIYORSAM NİYE YAŞIYORUM!’

0
1737

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bir süredir işsiz olan ve oğluna okul kıyafeti alamadığı için bunalıma giren İsmail Devrim adlı vatandaş intihar etti.

DHA’nin habere göre, olay Körfez ilçesi Yukarı Hereke Mahallesi’nde meydana geldi. Banyoya giren İsmail Devrim (45) kendisini asarak yaşamına son verdi. Bir süre sonra yakınları kapıyı zorlayarak içeri girdiklerinde İsmail Devrim’in cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından İsmail Devrim’in cenazesi, morga kaldırıldı.

Başka bir haber kaynağına göre, hayatını kaybeden İsmail Devrim’in eşi Hafize Devrim oğlunun okuldan geldiğini ve “Pantolonum okulun istediği pantolon olmadığı için dersime giremedim. Derse almadılar, bir gün yok yazıldım” dediğini belirtti.  Hafize Devrim, “Babası bunu duyunca çok üzüldü, ‘Hemen gidip alalım oğlum’ dedi. Gebze’ye gidip pantolon aldılar. Akşam 21.00 gibi eve geldiler. Eşim bize, ‘Artık hemen yatın. Işıkları kapatın, televizyonu kapatın, ben çok yorgunum’ dedi. Sabah erkenden uyandım, baktım banyoda ışık yanıyor. Herhalde ışık açık kaldı dedim. Kalktım baktım kendini asmış” dedi.

Hafize Devrim, “Oğlumun gittiği okulda kıyafetler belli. Buna uymak gerekiyor. Üstünü almıştık, pantolonu alamamıştık, sonra alırız diye düşünmüştük. Eşim o durumu kafasına çok taktı, ‘Ben size bakamayacaksam niye yaşıyorum ki? Çocuklarıma bakamıyorsam niye yaşıyorum. Ölseydim bundan iyiydi’ dedi” diye konuştu.

Valilik İntihara Psikolojik, Milli Eğitim Bakanlığı ise Yoksulluk Dedi

Kocaeli Valiliği “Haberler gerçeği yansıtmıyor. Olayın sebebi psikolojik” açıklaması yaparken Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan ise intiharın pantolanla ilgili olduğunu kabul etti. Okutan “Çocuk okula normal kıyafetlerle alınmış ve daha sonra evine gitmiştir, anladığımız kadarıyla aile gururuna yediremediği için yardım isteyemedi” dedi.

Yoksulluktan intiharların başladığı Türkiye’de, AKP iktidarı ekonomik krizin olmadığı yalanlarını söylemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.