200 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu, AKP’li Belediye Başkanı’na makam yapıldı

0
85

Şanlıurfa Ceylanpınar’da İLBANK kredisi ve UNICEF’in desteğiyle “Haydi kızlar okula” projesi kapsamında inşa edilen 200 kişilik kız öğrenci yurdu, AKP’li Belediye Başkanı’na makam olarak tahsis edildi.

Bir önceki belediye tarafından inşa edilen kız öğrenci yurdu, daha açılmadan yeni başkan için makama dönüştürüldü. Konu hakkında konuşan Eğitim-İş Şanlıurfa Şube Başkanı Sedat Kayaokay, “Bu yapı ilçenin tek bağımsız kız yurdu olacaktı. Bu durum ‘Haydi Kızlar Okula’ diye başlanan sürecin ‘Haydi Kızlar Eve’ye dönüştüğünü gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’in haberine göre Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ise barınma sorunlarına ve tarikatların faaliyetlerine işaret ederek, “Anlıyoruz ki iktidarı elinde tutanlar için tüm bunlar, tarikatların en rahat faaliyet gösterdiği illerden olan Şanlıurfa’daki bir belediye başkanının ceylan derisi makam koltuğunu nereye koyacağından daha önemli değil. Tek bir kız çocuğunun hayalleri, eğitim hakkı dahi bu ülkedeki tüm koltuklardan hayatidir” dedi. Özbay, yasal yollara başvuracaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.