Direnen Fetihtepe halkından İBB’ye tepki: “Neden korkuyorsunuz?”

0
56

İstanbul Okmeydanı Fetihtepe Mahallesi’nde AKP’li Beyoğlu Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesine karşı direnmeye devam eden mahalle halkı İstanbul Büyükşehir Belediye’sinden (İBB) destek bulamadıkları için tepki gösterdi.

14 gündür elektrik, su ve doğalgazdan mahrum bir şekilde kentsel dönüşüme direnen vatandaşlar bir video paylaşarak destek bulamamaktan şikayet etti. Videoda konuşan bir yurttaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sıcak çorba ve sandviç dağıtılan mobil aracının da artık gönderilmediğine dikkat çekerek, zor şartlar altında AKP’li belediyenin dayatmasına karşı direndiklerini ifade etti.

Söz konusu videoda mahalle halkı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hitaben şunları söyledi:

“İnsanların elektrik, su ve doğalgazını kestiler. İnsanlar ne duş alabiliyor, ne yemeğini yapabiliyor. Buraya 13 gündür hiçbir siyasi partiden destek gelmiyor. Sadece Meclis’teki birkaç konuşma hariç buradaki insanların çektikleri görmezden geliniyor. Bütün  siyasi partilere ve Ekrem İmamoğlu’na sesleniyorum. Buraya ne mobil araç geliyor ne su geliyor. Ama kendisi televizyona çıktığı zaman ‘Biz 16 milyon için çalışıyoruz’ diyor. Burada yaşayan insanlar 16 milyonun içinde değil mi? Neden korkunuz var, kimden çekiniyorsunuz?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.