Uyuşturucu çetesi lideri Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş, “FETÖ Borsası” kurup milyonlarca lira vurgun yapmış

0
118

Adana’da uyuşturucu çetesine liderlik yaptığı tespit edilen Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın “FETÖ Borsası” kurduğu ve milyonlarca liralık vurgun yaptığı ifade edildi.

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, çetenin lideri olduğu tespit edilen Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’la ilgili yeni iddialar ortaya çıktı.

Habere göre Yarbaş’ın Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda adı geçen kişilerden tehditle para alınmasının yöntemi olan ‘FETÖ borsası’ oluşturduğu da belirlendi.

Ele geçirilen WhatsApp mesajlarında Osman Yarbaş’ın, polis memuruna ‘FETÖ üyesi olma’ suçlaması ile soruşturma başlatılan ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verilecek olan kişilerin bilgilerini atarak para istedikleri belirlendi. Örgüt üyelerinin yabancı kişilerin üzerine alınmış GSM hatlarından bu kişileri arayıp para istediği ortaya çıktı.

Örgüt üyelerinin hakkında soruşturma başlatılan kişileri arayarak, ‘Hakkınızda ‘FETÖ’ suçlamasıyla dosyanız bulunuyor. Eğer 500 bin lira verirseniz kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek’ dediği ve örgüt üyelerinin parayı almasıyla Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararları imzaladığı belirlendi. Örgütün bu şekilde 9 kişiden 3 milyon lira para aldığı tespit edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.