Erdoğan’ın yasağına rağmen direnen Bekaert işçileri kazandı

0
306

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ertelediği ancak emekçilerin geri adım atmadığı Bekaert’teki grevin kazanımla sonuçlandığını duyurdu.

Grevin 18’inci gününde, işveren ile Birleşik Metal İş Sendikası’nın Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun da katıldığı bir görüşme gerçekleştirildi ve işçilerin ilk 6 aylık dönem için yüzde 84,83 zam alacağı açıklandı.

Birleşik Metal-İş’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bekaert grevimiz başarıyla sona erdi. 13 Aralık 2022 günü başlayan grevimiz, 18. günün ardından, bugün saat 23:00’te yapılan anlaşma ile sona erdi. Anlaşma öncesi, gelinen aşama hakkında işçilere bilgi verildi, işçilerin onay vermesi üzerine grev sona erdirildi ve anlaşma tutanağı imzalandı. Bu grev, esas olarak mali sonuçları üzerinden değil, Türkiye işçi sınıfı tarihindeki önemli yeri ile anılacaktır. Grev yasağına karşı yapılan bu şanlı grevle sendikal mücadelede artık yeni bir sayfa açılmıştır. Bekaert grevimiz sonrası artık grev yasakları tarihin çöp sepetine atılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.