Erdoğan’a Bin Odalı Saray Yetmedi; Van Gölü Kıyısına Köşk İnşaatı Başladı

0
6949

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl Ağustos ayında duyurduğu, Bitlis’in Ahlat ilçesinde “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” için inşaat çalışmaları başladı.

Erdoğan, Ahlat’a yaptıracağı köşkün duyurusunu yaparken, “Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu, biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım. Bugün Vali ve Belediye Başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu ‘en az 10 dönüm’ dedi. Bu bir işaret fişeğidir inşallah sonu da hayır olur.” demişti.

Ahlat’ın Kale Mahallesi’nde Van Gölü sahilinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün inşaat alanını gezen Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, köşkün 25-26 Ağustos tarihine yetiştirileceğini söyledi.

Çoban, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla inşaat faaliyetleri başlamıştır. Allah nasip ederse 25-26 Ağustos tarihine yetiştirmeyi düşünüyoruz. İnşaat firması fevkalade profesyonel, işe de ciddi anlamda, teknik anlamda gayet hazırlıklı olarak girdiler. Burada malumunuz bir köşk binasıyla beraber peyzajı, çevre düzeni, lojmanı, helikopter pistiyle alan geniş anlamda değerlendirildiğinde takriben 39 bin metrekare bir alan üzerinde inşaat faaliyeti başlamıştır. Şu anda kayıkhane de dahil inşaatın temel kısmına girildi. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

Ekonomide tasarruf paketlerinin açıklandığı, işsizlik ve pahalılığın, işten çıkarmaların sürekli arttığı dönemde Köşk yapımına başlandığı haberleri sosyal medyada tepki topladı. Vatandaşlar “Markette soğan yok, keşke soğan ekseydiniz.” gibi mesajlarla tepkilerini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.